Novinky, Rum

Prinášame vám novinku na slovenskom trhu rumov, je ním rum Beach Bum rum Gold z Maurícia. 

Prinášame vám novinku na slovenskom trhu rumov, je ním rum Beach Bum rum Gold z Maurícia. 

Prinášame vám novinku na slovenskom trhu rumov, a to rum Beach Bum rum Gold z Maurícia.

Príbeh rumu Beach Bum Rum

Príbeh rumu Beach Bum Rum sa začína cukrovou trstinou, ktorú na Maurícius prvýkrát predstavili holandskí osadníci v roku 1638. Podnebie a pôda ostrova boli ideálne na pestovanie cukrovej trstiny a prvé plantáže sa zrodili behom okamihu. Zatiaľ čo správny rum ešte nebol na kartách, smädní osadníci sa pustili do výroby akéhosi primitívneho rumu, ktorý sa volá „arrack“. Najskôr destilovali palmovú šťavu a kokos, aby vytvorili túto číru alkoholovú tekutinu a neskôr použili melasu, vedľajší produkt pri výrobe cukru.

Keď v roku 1710 prevzali nadvládu Francúzi a o 100 rokov neskôr Briti, boli realizované skutočné ekonomické výhody cukrovej trstiny. V tom čase mal cukor svoju váhu v zlate a čoskoro sa začala rozvíjať výroba a vývoz. Bolo to až v roku 1852, keď boli vypálené prvé maurícijské komerčné rumové liehovary. Našťastie pre nás, inak by tu Beach Bum Rum dnes nebol.

Na Mauríciu sa pestuje asi 27 druhov cukrovej trstiny. Vďaka zmesi má svoje vlastné charakteristické črty a z každej z nich sa použije na výrobu rumu Beach Bum Rum.

Veľký útek k rumu Beach Bum Rum

Ak patríte do ligy kancelárskych stolov s kopami papierov a štveráte sa po podnikovom rebríčku a s túžobným pohľadom hľadíte na idylický ostrov na pozadí pracovnej plochy – máme vás. Klimatizovaný vzduch je dusný. Všetko je béžové. Túžite po tom, aby ste cítili piesok pod nohami, keď sa prechádzate po chodbách kancelárie. A kým opustíte svoje pracovisko, slnko je dávno preč. Potrebujete sa napiť. Potrebujete dovolenku!!!

My to Vieme. Tak vám ponúkame Beach Bum Rum – váš únik z každodenného napätia naplnený duchom a príchuťami Maurícia. Straťte kravatu, vyložte si nohy a užívajte si ostrov.

Predstavenie rumu Beach Bum Rum

Tento ocenený zlatý rum je chuťou Maurícia vo fľaši. V nose vám utkvie výrazná maslová vôňa a čerstvá vanilka s kokosom, na pozadí ktorej sú náznaky medu. Po podnebí pekne kĺžu tóny praženého kokosu a karamelizovanej melasy. Dochuť na jazyku je hlboká a hladká.

Beach Bum Rum Gold si najlepšie vychutnáte s kockou ľadu alebo aj v mixe koktailov.

 

beach bum rum logo