Príbeh jedinečných rumov značky A. H. Riise

Značka rumov A. H. Riise má jedinečný a fascinujúci príbeh, ktorý sa začal v 19. storočí. Albert Heinrich Riise bol dánsky farmaceut, ktorý sa v roku 1838 presťahoval na dánsky ostrov Saint Thomas v Karibiku, ktorý vtedy patril pod Dánsko. Na tomto ostrove založil A. H. Riise lékárnu, ktorá bola prvou a jedinou svojho druhu v tejto oblasti.

A. H. Riise sa rýchlo stal známym pre svoje výnimočné farmaceutické schopnosti, ale jeho vášeň a záujem o destiláciu rumu ho viedli k experimentovaniu s výrobou rumu. Jeho cieľom bolo vytvoriť rum, ktorý by bol nielen chutný, ale aj prospešný pre zdravie, čo bolo v tom čase bežnou praxou. Využíval lokálne suroviny a tradičné metódy destilácie, kombinované s jeho vedeckými znalosťami, aby vytvoril jedinečné rumy.

Rumy A. H. Riise boli rýchlo ocenené a stali sa veľmi populárnymi nielen na Karibiku, ale aj v Európe. Ich charakteristická chuť a vysoká kvalita pramenili z unikátnej kombinácie karibského slnka, morského vzduchu a starostlivo vyberaných sudov, v ktorých rumy dozrievali.

Po Albertovom odchode do dôchodku pokračovali v tradícii jeho synovia a rodinná firma sa rozšírila. Aj napriek zmene vlastníctva ostrova Saint Thomas, ktorý prešiel od Dánska k USA, značka A. H. Riise si zachovala svoju reputáciu a pokračovala vo výrobe vysokokvalitných rumov.

Dnes sa rumy A. H. Riise vyrábajú s dodržaním pôvodných receptúr a metód, ktoré založil Albert Heinrich Riise. Ich rumy sú známe svojou vynikajúcou kvalitou, bohatými chuťami a hlbokou historickou tradíciou, ktorá sa odráža v každej fľaši. Rum A. H. Riise je teda nielen vynikajúcim destilátom, ale aj nositeľom bohatej histórie a dedičstva.

Zobrazuje sa všetkych 14 výsledkov

Filtrovať