Novinky

ŻUBRÓWKA vodka

ŻUBRÓWKA

Żubrówka je legendárna značka vodky, ktorej história siaha prinajmenšom do 16. storočia a veľmi pravdepodobne ešte ďalej. Predstavuje jednu z najstarších registrovaných značiek vodky na svete a je skutočnou ikonou tohto druhu alkoholického nápoja.
Dlhoročná tradícia spojená s jedinečnou chuťou urobila zo Żubrówky skutočný klenot. Pri otváraní fľaše Żubrówky tak nadväzujete spojenie s históriou tradičnej výroby vodky. 

Unikátny proces výroby vodky ŻUBRÓWKA: 

Základom tejto svetovo preslávenej vodky je vysokokvalitná obilnina, pestovaná na farmách štyridsiatich poľských rodín. 

Pri výrobe sa využíva niekoľkonásobná destilácia a filtrácia. 

Pre požadovanú stupňovitosť sa vodka mieša s krištáľovo čistou demineralizovanou vodou z hlbinného vrtu v hĺbke asi 60 metrov. 

Zásadná a nezameniteľná ingrediencia potom pochádza z Bielovežského pralesa, jednej z posledných zostávajúcich oblastí nedotknutej a nespútanej prírodnej divočiny v Poľsku. 

Symbolom pralesa je voľne žijúci zubor európsky. 

A práve na planinách v okolí pralesa rastie bylina menom tomkovica voňavá, ľudovo tiež známa ako zubria tráva, ktorá dáva vodke Żubrówka jedinečnú chuť. 

V minulosti malo právo na zber trávy iba niekoľko rodín, ktorých členovia poznali tie správne miesta i čas žatvy.  

Dodnes platí, že trávu môžu zbierať iba skúsení zberači, a toto vzácne povolanie sa v ich domovoch často dedí z generácie na generáciu. Zberači vyberajú trávu tej najlepšej kvality. Steblá sa režú na presne definované rozmery a sedem dní sa sušia. 

Ďalším krokom je proces macerovania, ktorý z trávy uvoľňuje jedinečné chute a arómu. Získaný výťažok, zmiešaný s ďalšími prísadami, sa nechá odležať po dobu dvoch mesiacov v dubových sudoch a až potom je pripravený k ochuteniu čistého destilátu. 

Do každej fľaše vodky Żubrówka sa nakoniec ručne vkladá jedno steblo zubrej trávy v dĺžke niečo málo cez 20 centimetrov, ako ikonická ozdoba a punc jedinečnosti. 

Na zdravie!!! 

Żubrówka

Żubrówka