Novinky, Špeciálne destiláty, Zaujímavosti

Medveďovica Silver 50% – Slovenský skvost

Medveďovica Silver 50% - Slovenský skvost

Medveďovica Silver 50% – Slovenský skvost

Predstavujeme vám jedno z našich ” detí ” z rodiny Tatra Bear pod názvom Medveďovica Silver.

Príbeh Medveďovice Silver:

Ako praví “tatranci” sme niekoľko rokov uvažovali o jedinečnom produkte. ktorý by svojou receptúrou a dizajnom reprezentoval región Vysokých a Nízkych Tatier.  Podmienkou stále bolo, že to musí byť 100% čistí destilát, s receptúrou podľa našich predstáv, vyrobený v blízkosti regiónu Tatier. Aj názov sme vymýšľali prislúchajúci nášmu regiónu.  Išli sme nato rovno z hôr !!!!

Medveďovica Silver

Medveďovica Silver na Podbanskom

Pánom našich hôr je jednoznačne Medveď, šelma, ktorá ma rešpekt. Rešpekt, ktorý očakávame aj od nášho produktu. Keďže destilát podľa legislatívy sa označuje na Slovensku príponou -ica, tak sme spojili slovíčka a vznikol nám perfektný názov Medveďovica.

Vymyslieť receptúru našej Medveďovice bolo náročné, aby sme sa trafili tiež do regiónu Vysokých Tatier. A prišli sme nato!!! Je všeobecne známe, že Medveď miluje včelí med. Je známe, že nepohrdne aj lesnými bylinkami. Takže prísady do kvasu by sme mali. Čo sa týka samotného kvasu sme sa rozhodli pre obilný destilát, pretože už z histórie pálenia v podtatranskom regióne je známe, že najbežnejšie “domáce pálenky” boli obilné, nakoľko na severe Slovenska sa viac darilo obiliu ako ovociu.

Silu našej Medveďovici Silver sme sa rozhodli dať na konečných 50%, aby krásne vynikla chuť a aróma destilátu.

Etiketu nám navrhli profesionáli pod Tatrami zo spoločnosti iProfil, ktorí nám dali niekoľko nápadov a po viacerých úpravách vznikla finálna etiketa.

Náš produkt Medveďovica Silver sa ako novinka nenásilne zoznamuje s turistami Vysokých Tatier a má úspech vo vyberaných predajných miestach na Slovensku. 

Medveďovica Silver

Medveďovica Silver v predajni Fine Bottles v Poprade.