Špeciálne destiláty, Výrobcovia

Rodinný podnik SEBER DISTILLERY

Rodinný podnik SEBER DISTILLERY

Saber Distillery

Hlavným poslaním Saber Distillery je vytvoriť autentický produkt – destilát- nezameniteľnej chuti, na ktorý by mal byť národ právom hrdý.

Spájanie inovácie s umením, na každý produkt sa pozerá ako na plátno, ktoré vyplníte svojimi zážitkami. Sú to momenty, ktoré sú pre Vás výnimočné, tie ktoré spájajú.

Pri výrobnom procese využívajú moderné technológie, no kladie sa vysoký dôraz na autenticitu a tradíciu. Procesy prebiehajú v striktne kontrolovaných priestoroch za dodržiavania maximálnych bezpečnostných podmienok aby sa docielil požadovaný štandard výrobkov.

Použitie čisto prírodných surovín je pre Saber Distillery samozrejmosťou.

Saber Distilleries, Hugan Vodka | Ochutnaj.PraveSlovenske.sk

Rodinný podnik žne úspech aj za veľkou mlákou. Liehovar Saber Distillery sídliaci v Brezne získal v Spojených štátoch amerických tri významné ocenenia.

Ich vodka, marhuľa a Smrekovička zaujali porotcov až natoľko, že získali dve zlatá a jedno striebro. Za jedinečnými destilátmi pritom stojí len 26-ročný Mário Janšto, ktorému pomáhajú rodičia Beáta a Ján. Pred necelými štyrmi rokmi sa rozhodli Janštovci zriadiť liehovar. Časť peňazí získali z eurofondov a na zvyšnú polovicu si zobrali úver. Venujú sa najmä výrobe akostných kraftových destilátov. Časovo je to pritom poriadne náročné.

Dobrý ovocný destilát sa vyrába vyše roka, vodka tak 3 mesiace. Janštovci využívajú modernú technológiu spracovania a ich cit pre pravý zážitok z destilátu priniesol rodine prvé ocenenie už v roku 2018. „Predtým sme sa zúčastnili domácich súťaží, no chceli sme vyskúšať aj zahraničie. Napokon na degustácii v Londýne získala naša vodka striebornú medailu,“ prezrádza Mário. Následne na úspech v Anglicku nadviazala Saber Distillery tento rok na akcii Bartender Spirit Awards v kalifornskom San Franciscu.

Destiláty so svetovými oceneniami vyrábajú v Brezne - TOP HORECA

Saber Distillery vyrába aj produkty na objednávku pod privátnou značkou, z ktorých sú najznámejšie obilné destiláty Medveďovica Gold, Medveďovica SilverTatranský Medveď škorica. Distribútorom a majiteľom tejto značky je spoločnosť TatraVEA s.r.o., Poprad.

dsc 0402Tak NA ZDRAVIE !!!

Related Posts